Konference IMUN na Royal Russell School

Ve dnech 18.10.2018 – 23.10.2018 se desetičlenná delegace z našeho gymnázia již potřetí zúčastnila mezinárodní konference RRS IMUN 2018 (Royal Russel School International Model United Nations) v Croydonu.

Jmenovitě se jednalo o studenty O7.A (Filip Choděra, Ondřej Klásek, Jan Campbell, Václav Brdek), O7.B (Kristýna Artlová, Kateřina Choutková, Martin Dlouhý, Ondřej Maršák), G3.B (Nikol Orosová) a O5.B (Kristýna Skočilasová).

Odletěli jsme ve čtvrtek dopoledne a před samotným začátkem konference jsme strávili dva dny v Londýně. Navštívili jsme galerii Tate Modern, vyfotili se na Tower Bridge a na večerní projížďce lodí po Temži jsme obdivovali krásy Londýna zářícího ve tmě.

V sobotu ráno jsme se přesunuli do Croydonu a hned odpoledne proběhla první část práce v komisích – resolution lobbying. Témata byla tento rok opravdu různorodá, od dětských svateb, přes kryptoměny až po jaderné zbraně. Jako zkušení delegáti reprezentující Finsko a Španělsko jsme se mnohokrát chopili slova a spolu s ostatními účastníky konference jsme se snažili přijít na co nejlepší řešení daných problémů. Celou neděli jsme tedy věnovali projednávání rezolucí, na což navazovalo v pondělí a v úterý General Assembly (=Valné shromáždění).

Účast byla letos velmi mezinárodní a během chvil volna jsme měli spoustu času na seznamování a navazování kontaktů. Poznali jsme například studenty ze Španělska, Irska, Řecka nebo Spojených států amerických.

V úterý po obědě jsme si už ale bohužel museli zabalit kufry, dokoupit poslední suvenýry a vlakem se vydat na letiště. Do letadla jsme sice nasedali značně unavení, ale plní zážitků a nových zkušeností.

Velké poděkování patří především paní profesorce Plevové a paní profesorce Říhové za doprovod, skvěle vymyšlený a zvládnutý program a psychickou podporu během celého pobytu. Zpětně také děkujeme paní profesorce Bojkovské, která se ještě během minulého školního roku podílela na přípravách a zařizovala pro nás vše potřebné.

Kateřina Choutková, 07.B