konference dSPmun

Ve dnech 11. až 13. března 2021, se skupina zástupců naší školy zúčastnila mezinárodní konference DSPMUN organizovanou Deutsche Schule in Prag. Nanešťestí pro nás, a také pro ostatní účastníky, se tato konference konala online, avšak ani tento fakt nám nezabránil vydat ze sebe to nejlepší.

Celá událost začala slavnostním zahájením, během kterého organizační tým úžasně zvládl náročnou situaci, která byla způsobena absencí několika účastníků, ačkoliv jeho členové byli úplnými nováčky. I přes tyto komplikace byl zahajující seminář zábavným zážitkem pro všechny zúčastněné. Po zahájení jsme se virtuálně přesunuli do jednotlivých komisí na seznamovací hodinu. Zde jsme poznali ostatní delegáty.

Následující den jsme debatovali o tématu naší komise, které bylo určeno před konferencí. S pomocí našich zkušených chairů (předsedů komisí) jsme si i s malým počtem delegátů debatu velmi užili. Třetí den jsme dokončili vášnivé debaty a zúčastnili jsme se závěrečného ceremoniálu, kde jsme schválili rezoluce ostatních komisí. Konferenci zakončilo vyhlašování cen a poděkování organizátorům. Všichni jsme si to velice užili a těšíme se na příští ročník.

Andrej Dunaj a Adam Voženílek (O5.B), Marek Řezníček (O4.B)