Archiv rubriky: Aktuální akce školy

Konference EYP

Ve dnech 5. až 8. listopadu se uskutečnila první digitální verze konference EYP pro Českou republiku. Jednalo se o národní kolo, do kterého byly vybrány dvě studentky Gymnázia Omská – Anna Bachová a Rozárie Haškovcová. Téma celé konference byl pohyb v digitálním prostoru a veřejná a sociální média. Jednotlivé komise tak měly témata například ,,Internet jako lidské právo?” nebo ,,Projev nenávisti vs. svoboda slova? Kde je mezi nimi hranice?”.

První den se nesl v duchu seznamování a teambuildingu. Přes všechna očekávání jsme se v rámci našich komisí seznámili i online. Hráli jsme převážně slovní hry, ale nechyběl ani skupinový tanec sdílený přes video hovor. Večer pokračoval volný program, který jsme mohli strávit hraním online her se všemi účastníky konference.

V pátek a sobotu již došlo na debatování samotné. Snažili jsme se nejprve rozklíčovat příčinu problému, následně najít řešení a to vše formulovat do rezoluce. V obou dnech pro nás organizátoři také připravili doprovodnýprogram po práci v komisích. V pátek nás čekal zábavný kvíz o historii Evropské unie a konference EYP. Dále následovala panelová diskuze s hosty jako například Michal Broža nebo Radka Zítková. V sobotu jsme se pak mohli přihlásit na workshop o dezinformacích nebo o kritickém myšlení.

Poslední den bylo na čase představit naše rezoluce všem delegátům konference. Navzájem jsme se ptali na doplňující otázky, přednášeli proslovy a nakonec navzájem o svých rezolucích hlasovali.

Online konference rozhodně předčila má očekávání a konferenci jsme si užili na plno. Byla vidět velká práce organizačního týmu, jehož součástí je i student našeho gymnázia – Denis Borek, jemuž také patří náš velký dík.

Rozárie Haškovcová, 07.A